האם חייב לחבוש כיפה?

המסורת היהודית אומרת שגברים ונערים יהודיים צריכים לחבוש כיפה לראשםסמל לקיומו של בורא העולם ולרמוז לנו בכל זמן שאנחנו כפוים רק להשם יתברך. ואף שמנהג זה מוזכר בתלמוד, אין בתנ"ך או בתלמוד דרישה מפורשת לקיומו. אף על פי כן, במהלך התקופות זה הפך למנהג יהודי מקובל, במהלך הדורות השתרש על פי הפוסקים החיוב של חבישת הכיפה. ולפיכך, אסור לגבר ללכת או אף לשבת ללא כיפה על ראשו, וצריך ללמד גם ילדים קטנים לשים כיפה על הראש..
גם אנשים לא דתיים, מכבדים ושמים כיפה על הראש כשהולכים ללויה או למקום קדוש .
גברים יהודיים ונערים יהודיים רבים חובשים כיפה אפילו כשהם חובשים כובע. ההיגיון בכך הוא שכאשר הכובע מוסר, הראש נשאר מכוסה.
יש סגנונות שונים של כיפות שמסמלות את הזרם לו שייך חובש הכיפה, למרות שהכוונה של כולם היא שווה.
בחוץ לארץ הרבה אנשים שיוצאים לטיולים במקומות לא מוכרים מכסים את הכיפה עם כובע מפני הפחד , ואין בזה כל בעיה, ולפי פסקי ההלכה ניתן גן להוריד לגמרי את הכיפה אם נמצאים במקום שיש חשש לאנטישמיות,
כיתבו לנו כאן מה אתם חושבים על הנושא הזה. 
תגובות הוסף תגובה הוסף תגובה
3.
הכיפה בנסיעות
30/08/16 18:24
מאת: שני לוי
כשבעלי ואני טסים לחו׳ל אז מגיע הקטע של הכיפה הוא בעלי בלא חשש לא מוכן להסיר את הכיפה אני לעומתו פחדנית ודורשת שיכסה את הכיפה עם קסקט מעל.נכון הכיפה מסמלת רת יהדותינו אך יש מקומות שאולי עדיף להצניע את הכיפה.
2.
כיפה שומרת את האדם מהחטא
28/08/16 11:13
מאת: שלמה
שיש כיפה לאדם הוא נשמר ונזהר להיכנס ולהמצא במקומות לא ראויים לדתיים הכיפה נותנת לו את הגבול הכיפה משייכת אותו לקבוצה ששומרת את כללי התורה הקדושה
1.
על כיפות בטיולים בחו"ל
25/08/16 18:03
מאת: דני
אני טס הרבה לחו"ל והגויים לא מענינים אותי הכיפה על הראש שלי בגאווה
דף הבית טלפוןwazeפייסבוק